1

Konu: Bir projenin altklasörlerini VFP'ye tanıtmak

Merhaba,

    Rastlantı sonucu bu forumu buldum. Çok yararlı bir forum olduğunu düşünüyorum. Düzey olarak da orta ve ileri konumda. Ben eski bir amatör Clipper'cıyım. Halen ve hâlâ birkaç sağlık kuruluşunda kullanılan programlarım var (bu arada, ben de sağlıkçıyım).
    VFP'de çok fazla deneyimim yok ve bilgim de fazla sayılmaz. O yüzden bu foruma sürekli sorular gönderebilirim ve "bu da sorulur mu" diyebilirsiniz. Kusuruma bakmazsınız umarım.
   Öncelikle bende VFP8 var. VFP9 almak istiyorum. Ancak pahalı; bana bunu (free copy) sağlayabilecek arkadaşlara minnet duyacağım.
    İlk sorum şu; dökümanlar bölümünde okudum ama tam anlayamadım. Bir projenin öğelerini (formlar, menüler, raporlar, BMP vs) ayrı ayrı klasörler yaratarak ayırıyoruz. Örn. C:\Proje1\MENU, C:\Proje1\FORMS gibi. Ancak bunları VFP'ye nasıl tanıtacağım. File Locations'da Default directory'yi C:\Proje1 yapmak yeterli olur mu. Bende şu an projenin tüm dosyaları aynı klasörün içinde.

Teşekkürler.:)

2

Re: Bir projenin altklasörlerini VFP'ye tanıtmak

Selamlar,

Tüm dosyalarını ayrı ayrı klasörlerde tutabilirsin. Herhangi bunun için herhangi bir tanımlama yapman gerekmiyor. Sadece dikkat etmen gereken programın kullanımı esnasında bu dizinleri path değişkenine tanımlamak, SET PATH TO ile.

3

Re: Bir projenin altklasörlerini VFP'ye tanıtmak

Merhaba,

http://www.fox4um.com/viewtopic.php?id=362

ve

http://www.fox4um.com/viewtopic.php?id=167

adreslerine bir bak lütfen

/o---------------------o\
     www.haser.com
\o---------------------o/