26 Son düzenleyen, Mehmet K (10.07.2012 16:34:39)

Re: Uzak bağlantı

Hiç dikkatiniz çektimi?
Soru soranlar ekseri dinci kesim.
Cevabı verenler ekseri aydın kesim.
Türkiyede bir başka foruma takılıyorum, ordada çok farklı değil.

İş hayatımda çok fazla piyasa bilgim olmadı, çünkü çok sınırlı bir alanda hareket ediyorum; ama ordada ne gördüysem, tezimi doğruluyor:
Aydın olanlar kendileri birşeyler üretmeye çalışırken, dinci kesim ordan burdan hazır paketler alıp onu müşteriye sunmaya çalışıyor.

Elbette bu gezindiğim 2 forumla ve gördüğüm birkaç piyasa örneği ile bu tez genele transforme edilebilinirmi, bu tabii tartışılabilinir.

Eklenti: Bu nedenle fox4um'a ilk takıldığım günlerde Çetin Beyi MS hayranlığı yüzünden dinci takım köşesine koymuşdum ve "nasılda olur bu adam bu kadar bilgili" sorusuna bir cevap arıyorudum smile

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

27

Visual Fox Pro
Declare Integer ShellExecute In "shell32.dll";

INTEGER HWnd,;
    STRING  @ lpOperation,;
    STRING  @ lpFile,;
    STRING  @ lpParameters,;
    STRING  @ lpDirectory,;
    INTEGER nShowCmd

&&ccmd = "/c netstat -n " + CHR(166) + " find ':3389' "  + CHR(166) + " find 'ESTABLISHED' > log.txt"
cCmd = "/c netstat -n  > log.txt"

&&Wait Window ccmd
ShellExecute( 0, "open", "c:\windows\system32\cmd.exe",m.cCmd , "c:\", 0 )

Create Cursor tmp(proto c(8),localadr c(22),foreignadr c(22),state c(15))
Append From "
c:\log.txt" Type Sdf

&&SELECT * FROM tmp WHERE "
3389" $ localadr && baglanilan makinada calisacak query
Select * From tmp Where "
3389" $ foreignadr && baglanan makinada calisacak query

gerisi izin verilen IP ler ile bagli IP leri karsilastirmak ama bu yontem guvenlik icin ne kadar saglikli bilemiyorum cunku baglanan kisi hep ayni IP uzerinden baglanmayacagi icin ...

http://www.soykansoft.com/images/twitter.jpghttp://www.soykansoft.com/images/wp.jpg

28

Sevgili Mehmet ;

Yorumun enteresan ama yanılgılarla dolu'ki Çetini dinci kesime koymuşsun  bu arada dinci ne demek ?

mesela namaz kılan dinci kılmayan aydın'mı
yada kelimeyi şehadet getiren dinci getirmeyen aydın'mı
daha basiti Allah'a peygamberine  ve kitabi'na inanan dinci inanmayan aydın'mı
inancına göre yükümlülüklerini yerine getiren insan dinci akşamları tek atanlar aydın'mı

ölçün nedir yada ölçü nedir bu sitedeki yada başka yerlerdeki  sorulara bakıp insanların
tembel çalışkan bilgili olduklarına karar veren zihniyet sahibi aydın Mehmet ne kadar çalışkansın
kendimden örnek vereyim ne kadar tembelim.

bence aydınlanmaya ihtiyacın var kaldığın karanlıktan dolayı.

*** ya diyorum kırmayayım kimseyi kırmayayım sabır sabır ama çatlatıyorsunuz sabrı'da
ya ben 49 yaşındayım hala akşamları gelişmek için eğitim alıyorum gece genelde 10-11
çalışıyorum.

- Türkiye'deki ilk iki tekstil programı yazanlardan biriyim.
- Bu zamana kadar RPG 2, cobol, ve dalları, basic, Honeywell, AS400, İlk honeywell Unix lerde yazdım.
- Kapalı Çarşıda ilk ayar ve altın cari yazan kişiyim.
- Sular idaresi İstanbul demirbaş ve atık su fatura projesinde yer aldım
- çok sayıda zamanında farklı proğramlar yazdım
- Şu anda Türkiye'de özel yazılan ilk laboratuvar takip ( hastane değil ) sistemini yazdım. 
- vs vs vs vs vs

ve Timuçin söyleyebilir bu anlamda bizler kendimizden neler verdik bizim başladığımızda kart delgiler
falan vardı.

Oradan kalkıyorsun saygısızca yorum yapıyorsun buradan yazmak kolay sana katılan'da çok olur eminim
bu hafta Ugur yemek organize edecekse geleceğim hani diyordum fikir farklılığı rahatsız etmesin diye
en ufak bahanede gelmiyordum haliyle'de bana kızıyorlardı bu sefer geleceğim beklerim.

Böyle yoruma Sevgi saygı yok bunun gibi yorumları ayıplamayan  ve tepki göstermeyenlere'de
Selam ve saygı yok isterse mezardaki babam olsun.

29

Benim de adım geçti, söz hakkım doğdu smile

Galiba Cumartesi akşamı İstanbul 'da bulunan ve bulunmak isteyen arkadaşlar için ( birde katılmak isteyenler tabi) bir araya gelmek ve lafın belini kırmak şart oldu.

Bende telefonu olan arkadaşları arayıp ayrıca gelip gelemeyeceklerinin teyidini alırım o halde. Telefonu bende kayıtlı olmayan arkadaşlar da buraya yazarlarsa; burdan teyitleşmiş oluruz..

Sevgiler...

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

30

Mehmet'in istatistiği bence bundan sonra tersine dönebilir. Zira üniv. giriş sınav derecelerine, özel okullar sınav girişlerine baktıgınızda aslında basarılı olanlar son yıllarda Mehmet'in belirttiği kesimi temsil eden insanlar.
Başarı çalışmayla olur, tabiiki şansın ve bulunduğunun coğrafya insanının gelişmişliği de çok önemli etken.
Kim nereden olursa olsun, insan olabilmeyi becerebilsin.
Burada hangimiz istediğimiz yaşam biçimini yaşayabiliyoruz. Birisi Kürtçe ister,diğeri din temelli ister, diğeri dini yaşam biçimine endekslemez, bir başkası da din olgusunu tanımaz. Kısa ömürde yani kimse istediği gibi yaşayamadan göçüp gidiyor. Bu girdaptan çıkmakta imkansız gibi.

Bir formül bulunmalıdır. Bir zamanlar fakultenin ilk yılında bilgisayar eğitmeni dersten bir saat önce derse başlatırdı o bir saatte düşünce fırtınası oluşturulurdu. Örnek. Diyelim Bakırköy'de yeraltı çarşısı yapılıyor, yeraltı çarşısını yapanlar rahatça çalışacak, üstte yürüyen insanlar rahatça mağazaları dolaşacak, araçlarda rahatça geçebilecek aynı anda. Bu senaryonun nasıl olması gerekliği hakkında onlarca insan 83 yılında fikir üretirdi. Aradan 30 yıl geçmiş biz köprüde bir şerit kapatıp calısma yapıyoruz oluşan kaosa bakın. Düşünmeden tek taraflı alınmış kararlar bir çok insanı nasıl da magdur ediyor.

Yazılım geliştiren kodları sorgulayan insanlar olarak her kesimin memnun olabileceği bir sistem geliştirilemez mi? Herkez hayalindeki yaşam biçimini yazsın derim. Bunları gerçek anlamda programlama gibi yaparak tartışalım belki sonraki nesillere bir çözüm olurmu bilmem ama bir bilgi fırtınasının yapıldıgını paylaşmış oluruz.
Burada kendimizi değil Patagon'ya Cumhuriyet'inde yaşayan farklı görüşteki insanların nasıl birlikte huzurlu, saygılı yaşayabileceklerini çözümlemeye çalışalım. Patagonya'yı kurtaralım            mı?

Cumartesi akşamı görüşmek üzere...

31

Bakalım Yemeğe katılım oranı nasıl olacak baya merak ediyorum
kesin katılacakları söyleyeyim

Ugur
Soykan   ( onunla işimiz var )
Timuçin  ( onunla hep işimiz var )
Cihan     ( bununda tamamıyla işi var )

Bu arada baş harflere dikkat çekiyorum özel isimleri büyük yazdım smile))
ben hayatta böyle şeylere dikkat etmedim ama burada bunu bana el birliğiyle
yaptırdınız tebrik ederim ve artık kime yazsam dikkat ediyorum.

smile)))))))))))))

32

------
Cihan     ( bununda tamamıyla işi var )
Konuralp
Soykan   ( onunla işimiz var )
Timuçin  ( onunla hep işimiz var )
Ugur
-----

Uğur
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hayat bir bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz. Claude Peppeer
Kusuru söylenmeyen adam, ayıbını hüner sanır.  Türk Atasözü

33

Detaylandırıyorum ;

Cihan        ( bununda tamamıyla işi var )   ** Herkesle burada fikir çatışmasına giriyor sorunlu adam smile)))
Konuralp   ( kırılgan - hassas )                 ** Yorumsuz                 
Soykan     ( onunla işimiz var )                  ** Arada çatışır sorun yaşarız       
Timuçin    (  onunla hep işimiz var )          ** Sorun yaşamadığımız tek an yok smile))))))
Uğur                                                      ** Kesinlikle Sorunsuz
Çetin                                                      ** Dokunma yanarsın

Eeee bende artık fişliyorum nasıl ama smile)))))

34

Cihan dokundugunda hep yanan ben oldum, actirma torbayi soyletme kotuyu.

35

cihan1963 yazdı:

Sevgili Mehmet ;

Yorumun enteresan ama yanılgılarla dolu'ki Çetini dinci kesime koymuşsun  bu arada dinci ne demek ?

mesela namaz kılan dinci kılmayan aydın'mı
yada kelimeyi şehadet getiren dinci getirmeyen aydın'mı
daha basiti Allah'a peygamberine  ve kitabi'na inanan dinci inanmayan aydın'mı
inancına göre yükümlülüklerini yerine getiren insan dinci akşamları tek atanlar aydın'mı

Sevgili Cihan;
Benim görüşüme göre "din üzerinden nemalanan kişiye dinci denir." Nasıl ki simit satarak nemalanan kişiye simitçi denirse...
Sevgilerimle.
Erdal.

36

Çetin hocam o konuda demedim tartışma konusunda dedim
emeğin ödenmez bunu her kez söylüyor.

tartışma konusunda mümkün DOKUNMA YANARSIN diyorum smile))))))

37 Son düzenleyen, cihan1963 (11.07.2012 17:35:29)

Sevgili Erdal bey ;

Sizce ben din üzerinden nemalanan biri gibi'mi duruyorum
Din , Milliyetçilik, Solculuk, Sağcılık, Aile, Sülale, vs vs vs vs
bunları kullananlar çıkarcıdır hiç bir guruba dahil değildir
kaldı'ki Din grup değildir böyle bir grup yoktur mezhepler vardır.

Müslümandır değildir bu kadar
başkasının yediği haltlar dini bağlamaz.

Dinci diye bir gurup merak ediyorsanız bunu uyduranlara sorun.

Dini vecibelerini yerine getiren ( Farz ve Sünnet ) insanlar vardır elinden geldiği
kadar bunu yaparak yaşar.

** Farz Yapmakla yükümlü olduklarımız
** Sünnet Peygamber efendimiz ve eşlerinin Farzı uygulama şekilleridir onların davranışı mümine örnektir.

Dini vecibelerini yerine getirmeyenler vardır onlarda Müslüman'dır ( İnanıyorlarsa - İnkar etmiyorlarsa )
Cennet, Cehennem kimsenin tekelinde değildir karar Yaratana aittir.
zaten bu konuda karar vermeye çalışan varsa Allah kimseye bu yetkiyi vermemiştir ondan uzak durun.

Örnek ;
Akp   Ben inançlıyım inançlıları seviyorum diyor daha camiye yakın vs insanların oylarının çoğunluğunu alıyor
Chp   Atatürk patentini kullanıyor Alevi ve Sol kesimin çoğunluğunun oyunu alıyor
Mhp  Ben Türk milliyetçi 'siyim diyor daha  fanatik grubun oyunu alıyor.

gazeteler bile böyle belli kesimleri temsil ediyor

Şimdi aslında Dinci kesim denilerek kişilerin kullandığı, sömürdüğü, hizmet götürdüğü vs vs vs
adına ne dersen de amaç hakaret etmek.

Sadece başkasının inancına farz 'ı sünneti farzı ayini tevsiri vs bilmeden bilgi sahibi olmadan  hakaret eder
rencide ediyorlar Kendilerine  yapılmasını istemediklerini yapmak hoşlarına gidiyor ben eminim bazı kişiler hariç
çoğu'kişi bu konuda kitap bile okumamıştır varsa yoksa For Next döngüsü onuda bilince analitik mantığa sahibim
deyip Mehmet K gibi aydın oluveriyor  insanlar kendi ışığıyla yol alamadan başkasına fener olmaya çalışıyor
İnsanların kendisine saygısı gibi başkası'nada saygısı olmalı.

Not ; Önce Mehmet k nın yazısını yorumlayın diye beklerdim ama yapamazsınız smile)) sessiz kalmak katılmaktır
bende kendimce karar aldım o yazıya katılan yorumlara bile saygı göstereceğim ama okuyup kenarda yorumsuz
kalanlara saygı göstermeyeceğim.

İnancımız görüşümüz bize aittir saygı duyulmasını istemeyi bildiğimiz gibi tek bir kişiyi rencide edecek görüşe'de tepki göstermeyi
bilmeliyiz.

38

cihan1963 yazdı:

Detaylandırıyorum ;

Cihan        ( bununda tamamıyla işi var )   ** Herkesle burada fikir çatışmasına giriyor sorunlu adam smile)))
Soykan     ( onunla işimiz var )                  ** Arada çatışır sorun yaşarız       
Timuçin    (  onunla hep işimiz var )          ** Sorun yaşamadığımız tek an yok smile))))))
Uğur                                                      ** Kesinlikle Sorunsuz

Eeee bende artık fişliyorum nasıl ama smile)))))

küstüm gelmiyorum
demek ki hiç iz bırakmamışım

VFP9 SP2

39 Son düzenleyen, cihan1963 (11.07.2012 19:35:37)

Listede atlama olmuş tekrar Detaylandırıyorum ;

Cihan        ( bununda tamamıyla işi var )   ** Herkesle burada fikir çatışmasına giriyor sorunlu adam )))
Timuçin    (  onunla hep işimiz var )          ** Sorun yaşamadığımız tek an yok ))))))
Ali Konuka                                              ** Derin Tarih yada Derin Devlet

Fişlemeye Aynı hızla devam smile))))))))))))))

Acaba bu nedenle benimde sonum Silivri olur'mu olmaz dimi koca devlet altı kişiyi
fişledim diye benimi alacak olmaz olmaz ozaman devam smile)))))))))))))))

40

cihan1963 yazdı:

...O yüzden belgeli olmalı hassas konular, bize dedikodu iftira yakışmaz aynı olay
site yöneten en dürüst insanın bile başına gelir ben bilirim söylenmese'de düşünülür
kaldı'ki söz konusu ülke idaresi...

Sevgili Cihan,
Edebiyatımıza yerleşmiş belge hakkında çok güzel bir söz var: "Rüşvetin belgesi mi olur p.z..k ?"
O nedenle bizler gibi (sen dahil) analitik işlerle istigal edenler başka şekilde yaklaşıyorlar.
Örneğin bugün Ahmet Hakan (Hürriyet): BAŞBAKAN Erdoğan, tutuklu milletvekilleriyle ilgili şöyle dedi:“Sizin dışarıda adamınız mı yoktu da cezaevinden milletvekili seçtiniz. Cezaevlerine mi kaldınız? Bunların siyaset anlayışı bu”.
Gelin bir oyun oynayalım: 10 yıl geriye gidelim.Başbakan Erdoğan’ın “yasaklı” olduğu günlere... Erdoğan’ın “yasaklı” olduğu halde, bunu bile bile “başbakan” olmak istediği günlere...
Ve Erdoğan’ın bugünkü cümlelerini, o günlere uyarlayalım:“Sizin yasaklı olmayan adamınız mı yoktu da yasaklı birini seçtiniz. Yasaklılara mı kaldınız? Bunların siyaset anlayışı bu”.

Başbakanın  doğruluk ve dürüstlük anlayışı durmuş bir saatten bile geri.
O nedenle bizlerin (sen hariç) itimadı hiç yok. 
Bilmem anlatabildim mi ?  "Söz konusu ülke idaresi"

VFP9 SP2

41

Sevgili Cihan;
Benim tek cümlelik cevabımda alınacak ne var ki? Çevrede din üzerinden nemalanan (kazanç sağlayan) bunca kişi ve kurum varken neden sana böyle bir sıfatı yakıştırayım ki? Ben seni sokakta görsem tanımam; bu nedenle de sana hiç bir yakıştırma yapmaya hakkım yok. Herkesin inancına saygı gösteririm. Bir insan tarafından yürekten inanılan bir fikir saygıyı hak eder. Ama islamiyette din üzerinden kazanç sağlamanın normal karşılanmaması gerekir.  Çünki islamiyette ruhban sınıfı yoktur. Hz. Muhammed "Müminin mümine imameti caizdir." demekle bu konuya açıklık getirmiştir. Kendine güvenen imamlık yapar, sesine güvenen müezzinlik...
Konu bu kadar açıkken bir de 6 bakanlık kadar bütçesi olan diyanet işlerini bir düşün bakalım... Peki Çamlıca tepesine cemaati olmayan bir cami dikmek sence dincilik değil de nedir?
Sen dinci olup olmadığını başkalarına değil kendi vicdanına sor.
"Cennet Cennet dedikleri birkaç köşkle birkaç huri
İsteyene ver sen anı, bana seni gerek seni"
- Yunus Emre
Sevgilerimle.

42

Sevgili Ali Konuka ;

Yanılıyorsam düzelt ben senin görüşüne katılamıyorum nedeni Sayın Başbakan o dönemde yargılanmış ( nedeni malum şiir )
sizin görüş alanınızdaki çok az insanın tepkisi hariç alkışlanmıştı ceza evine girdi yattı çıktı siyaset yasağı 3 yıl falandı galiba onuda
çekti seçilmesine son anda Yüksek seçim kurulu izin vermedi oda seçilemedi.

yani senin gibi biri bunu içeride yargılanan ( masumlar / değiller asla itham etmiyorum ve içeride olmalarına bırak millet vekilliğini-
normal vatandaş'da olasalar dün karşıydım bugünde karşıyım ) Tv de içeride kalmalı diyen ne yazıyı ne programı okumam izlemem
bana göre safsata dedim'ya yassı adanın başka versiyonu sanki.
prof, doktor, yazar, düşünür vs vs vs bunlar silahlı adam değil fikren savundukları şey için tutuyorsan bu ülkede fikir özgürlüğü
yok derim ve yok. ) gelelim konuya parantez uzun oldu smile))))
O insanlar yargılanıyor orada millet vekili seçtiriyorsun Demirel'in katkısını'da unutmayalım ama nedense Tuncay Özkanı yalnız
bırakıyorlar sence burada yamuk yok'mu  anlatmak istediğim iki konu çok farklı bunu nasıl birleştiriyorsun inanamıyorum.

Sayın Başbakanı daha sonra başbakanı dışarıda olan göstermelik başbakanla idare edilen meclis ve ülke olmasın diye  CHP nin
büyük katkısıyla değişikliğe gidilip Siirt millet vekili istifa ediyor ve orada tekrar seçim yapılarak millet vekili seçiliyor.

1- Başbakan ceza verilmiş yatmış çıkmış siyasi yasağının kalmasına 6 ay kala seçiliyor
2- Şuan seçilen içeride tutuklu ceza yememiş ya ceza yiyecek yada çıkacak ve siyasi yasak alacak

bunları nasıl aynı şartlar olarak görürsün lütfen bari sen yapma bunu

bu arada MEHMET K nın yazısına katılıp adale'den bahsetmek enteresan sen ne kadar karşıyı tarafı düşünüyorsun'ki
karşı tarafı seni düşünmediği için eleştiriyorsun  smile))))

43

Sevgili Erdal ,

Beni tanıyıp tanımaman önemli değil bir çok dinci dediğin adamı'da tanımıyorsun benim dediğim
Dinci diye bir kavram yok onu sizler oluşturuyorsunuz sen yine var diyeceksin de ne yapabilirim.

tanımaya gelince buyur cumartesi akşamı gel tanı.

Bana Mehmet K nın yazısına verdiğim cevap karşılığı cevap vermeden önce o yazıya cevap vermen gerekiyor
ana konu o yazı dediğim gibi katıldığın bir konuya cevap veremezsiniz sessizlik en iyisi aslında farklı'da
yazıyı yazarım ama aramızda fark olmalı ben saygı ve sabır göstere bilen biriyim.

44

cihan1963 yazdı:

Sayın Başbakanı daha sonra başbakanı dışarıda olan göstermelik başbakanla idare edilen meclis ve ülke olmasın diye  CHP nin büyük katkısıyla değişikliğe gidilip Siirt millet vekili istifa ediyor ve orada tekrar seçim yapılarak millet vekili seçiliyor.

1. Yukardaki olağan bir süreç ise sen haklısın

2. Konuya orman boyutunda yaklaşıyorum, değil ağaç dal budak çerçevesinde yanıt alıyorum.

3. Katıldığım yazının kaynağını yazdım, biraz genel kabul gören bir yaklaşım olduğunu bir an için düşün lütfen. Başka örnekleri sıralasam diğer arkadaşlardan yağmur gibi örnek gelir, konunun özü kaçar diye korktuğumdan yapmıyorum.
Einstein'dan: "Tanrım ne hazin çağda yaşıyoruz; bir atomu parçalamak sbit fikri parçalamaktan daha kolay !"

4. İçerdekilerin tamamını tutuklu değil esir diye nitelemenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

5. RTE karakteri hakkındaki fikrim: RTE varken denizanasını omurgasızlar sınıfına sokmak yanlış tabiat sınıflandırmasıdır.

VFP9 SP2

45

Sevgili Cihan;
Verdiğin son yanıt ile benim dincilik hakkındaki fikirlerimi sana iyi anlatamadığımı düşündürdün.
Eğer din üzerinden para kazanan, hatta geçimini sağlayan yoksa sen haklısın. 

Ama ya varsa ?...

Sevgilerimle.
Erdal

46

Sevgili Erdal ;

Bakın neden Cumhuriyet alıyor bazı kişiler kendine yakın görüyor onun fikirlerini savunuyor aynı açıdan bakıyor
ne diyeceğiz adına, neden Vakit gazetesi alıyor onun fikrini savunuyor aynı açıdan bakıyor.

neden Chp ye oy veriyor sebep aynı neden Akp cevap aynı neden Mhp cevap aynı neden Bdp cevap aynı

CHP  - Sosyal Demokrat
MHP - Milliyetçi Akım
DSP  - Demokrat Sol
Akp  - Demokratik Sag deme ne de Dinci neden dinci  (cahil koyun aptal varoş ) vs vs vs

yapmayın bunu Yazık.

İşte neden Sol bir noktaya gelemiyor hep kendi gözlüğünüz'den bakıyorsunuz başı örtülü kızlar 
sınıflardan polisle çıkarıldığında neredeydiler,

Ben çocuğumu yazın din bilgisi artsın öğrensin diye camiye yolladığımda suç işliyorsun dediklerinde
nerelerdeydiler.

Dediler'ki çocuk kendi kararını verecek yaşta değil 12-15 olsun karar versin o zaman ancak yolarsınız
öbür taraftan 5 - 10 yaşındakilere miniler giydirip makyaj yaparken dediler'mi bir dakika arkadaş
çocuk kendi hakkında kararlar alacak yeterlilikte değil 13-15 olsun sonra.

ikisi'de saçma neden çocuk ailenin tasarrufundadır sen buna müdahale edemezsin ettiler bir şey dediler'mi
İstanbul büyük şehir belediyesi başkanı Sayın başbakan Şiir okudu diye içeri alındı bir şey dediler'mi

şimdi çıkmışlar yazarlar içeri alınıyor içeride seçilenler dışarı bırakılmıyor gazeteciler içeri alınıyor sanat tehlikede
ya ne kadar samimiyetsiz.
Ben bakın şimdi içeride olup ta şiir okudu diye içeri alınanları devlet haklı diye alkışlayanları çöl aşanla kanal kanal
proğram yapıp çocukların atılmasına göz yumanları şiir için hapse atılanları bilmem kaç general davasında
köşe yazarının mallarına el koyanları alkışlayanlar.

SAVUNULACAK DURUMDALAR
KENDİ GÖSTERMEDİKLERİ HOŞ GÖRÜYÜ GÖRMEK İSTİYORLAR

BEN ONLARA DESTEK VERİYORUM BİREY OLARAK DÜN YAPILANDA YANLIŞTI BUGÜN YAPILANDA

BEN DİNCİYİM BEN SAĞCIYIM SEN SOSYALİST'İM BEN SOLCUYUM BEN MİLLİYETÇİYİM BENİM ÇEŞİTLİ BAKIŞ AÇILARIM VAR
UMARIM SİZİNDE OLUR ADALETLİ BAKMAYANLAR BİR GÜN ADALETLİ BAKIŞ DİLERLER.

47 Son düzenleyen, cihan1963 (12.07.2012 12:09:06)

Sevgili Erdal ve Ali Konuka

Önce MEHMET K yı yorumlayın o noktada net olarak göreyim sizi sonra Sayın Başbakan Sabit fikirli
değilim o açıdan ikna sorunum yok.

Önce o yazıya cevap bekliyorum bir tek Timuçin yumuşak geçiş yapmış bizde aptalız ya yedik smile)))
ama en azından okumuş yorumlamış şimdi siz yorumlayın benimde kafamdaki resim netleşsin
bakın varsayımla değil aldığım cevapla netleştiriyorum fikirlerimi neymiş sabit yada ön fikirli değilmişim.

Ugur, Çetin, Konuralp, Soykan, Konuka, Erdal

daha bu arkadaşlarımdan o yazı hakkında tek yorum gelmedi ve ben hala bekliyorum.

*** Mehmet K yemeğe gelmiyormuş ben olsam gelirim.

48

Mehmet K yazdı:

Hiç dikkatiniz çektimi?
Soru soranlar ekseri dinci kesim.
Cevabı verenler ekseri aydın kesim.
Türkiyede bir başka foruma takılıyorum, ordada çok farklı değil.

İş hayatımda çok fazla piyasa bilgim olmadı, çünkü çok sınırlı bir alanda hareket ediyorum; ama ordada ne gördüysem, tezimi doğruluyor:
Aydın olanlar kendileri birşeyler üretmeye çalışırken, dinci kesim ordan burdan hazır paketler alıp onu müşteriye sunmaya çalışıyor.

Elbette bu gezindiğim 2 forumla ve gördüğüm birkaç piyasa örneği ile bu tez genele transforme edilebilinirmi, bu tabii tartışılabilinir.

Eklenti: Bu nedenle fox4um'a ilk takıldığım günlerde Çetin Beyi MS hayranlığı yüzünden dinci takım köşesine koymuşdum ve "nasılda olur bu adam bu kadar bilgili" sorusuna bir cevap arıyorudum smile

MehmetK'nin yazısının özel istek üzerine yorumu:
Bu görüşlere katılıyorum (ondan dolayı da muhtemelen karşı görüş bildirmedim)
Somut olarak kanıtlanamayacak olsa da istatistiki olarak öyle gözlemliyorum.

Bundan çıkışla AKP'nin bir partiden öte ortak çıkar ve hedefte buluşan bir şirket olduğunu düşünmekteyim.
Tayyip Erdoğan (demokrasi tramvayı), Bülent Arınç, Cemil Çiçek, Naim Şahin ve Ertuğrul Günay nasıl bir çatı altında ve kilit pozisyonlarda bulunması bu savımı örneklediğine inanıyorum.
Milletvekillerinden Nursuna Memecan Erdinç sınıf arkadaşımdır. Kendisine hep çok yükleniriz. Bana kişisel bir cevabı vardır: "Ne yapsa idim Ali, bu sayede Hakkari'deki çocuklara yardım programı uygulayabiliyorum !" O da AKP gemisinde olmasını böyle açıklamıştı.

AKP kırsal kesimden aslında sosyal demokratların alması gereken oyu alıyor: Neden ? Bence sadece AKP iktidarında gayrımeşruluğun (hazine arazisine gecekondu, ..vb. )prim yapacağına, menfaate dönüşeceğine daha çok inanıyor.

Bu çerçevede AKPlilerin fırsatçı (hep alan) bir görüntü vermesi doğal. Hatta Cihan da ekmek kavgasından bir saf tumuş olabilir, ben de bir ucundan yakalayabilseydim tutardım.

VFP9 SP2

49

@Cihan : Umarım MehmetK 'nin katıldığım yazısı ile koşutluk algılarsın
"çarıklı erkan-ı harp" için her yol mübahtırYukarda bahsettiğim milletvekili Nursuna Erdinç ile özel yazışmaya neden olan ortaya yazdığım yazım aşağıda: (Nursuna 'truva atı' dememe çok bozulup bahsettiğim açıklamasını olarak yazmıştı)  :
---
....
2. Nursuna benim önce çok saygı duyduğum, sonra sevdiğim bir arkadaşımdır.
AKP ile ilişkisini iki ucu açık görmem, bir truva atının kullanılması olarak  değerlendiririm.(*) Helal olsun bu yazının konusu değildi ...
'Manyak zeki' deyimi endirek kendim(iz)e de övünç kırıntısı çıkardığım bir
slogandır, ne de olsa o yıllarda benzer zekada insanlar benzer sınıflarda kümeleniyor idi. Ama o yazının içeriği kullandığım bakış açısına koşut idi diye hatırlıyorum.

3. AKP senin yazındaki gibi görünmeyi seviyor. Hep yazdığım şekilde AKP bu
topraklarda hep var idi, tabanda DP'nin devamıdır. Bu çizgi bu topraklarda
feodalitenin devamlılığını ister (ucuz işgücü - modern kölelik). (**)

Hiç bir zaman vurguladığın şekilde eziklik yok, bilakis "çarıklı erkan-ı harp" için her yol mübahtır. Ezik kültürü o feodaliteden kaçıp (ayrılıp) şehre yerleşenlere ait olup, o kümenin demokrasi ve şehirde yaşama gelmeleri birkaç 10 yılımızı (bizim ve Nursuna'nın) aldığında AKPnin de tabanı kayacaktır.
Sence batılılaşmayı ülkenin seçim haritasındaki kıyılar (komşular ile direk ilikisi olanlar) mı temsil ediyor, yoksa anadolunun göç veren diğer kısımları mı ? --- Veya demokrasiyi çok eşliliğin yoğunlaştığı bölgeler mi, sen ben mi ? ---  Bu kadar inşaat işgücü, şöför, kapıcı vb. nasıl ayda 400 $ ile tevekkelallah bizim hayat standartımızın sürdürülmesine köle oluyorlar   ---    Başını örterek mi ? Peki başı örtülü erkekleri nasıl bulup safları sıklaştıracağız ? birey olarak değil mürit olarak biraz daha
sürdürülebilinir ...

Bu akımın şimdiki liderinin dediği "Demokrasi tramvayını" hiç unutamayacağım
! Tayyip Erdoğan maalesef kafasının içini arap emperyalizmi şekillendirmiştir. Hz.Ebubekir'den Seyh Sait'e kadar uzanan.
sevgiler- ao

(*) Sevgili Nursuna'ya: reklamın kötüsü olmaz
(**) Çocukluk arkadaşlarımdan (ablalarımdan) birisi (örnek veriyorum) bir DP gettosundaki Nazlı Ilıcaktı, babası İhsan Çavuşoğlu yan komşumuz. Bu akımı çok iyi tanırım.
----

VFP9 SP2

50 Son düzenleyen, cihan1963 (12.07.2012 13:14:56)

Sevgili Ali Konuka ;

O yoruma katıldığını söylüyorsun güzel benim kafamdaki şablon'da oluştu.

"Cihan da ekmek kavgasından bir saf tumuş olabilir, ben de bir ucundan yakalayabilseydim tutardım."
Sen tutabilirdin haklısın ben asla tutmadım tutmam'da aramızdaki fark temelde bu olsa gerek.
ben iş hariç tuttuğum hiç bir daldan kazanç elde etmedim.

Örnek ;
   Asla hiç bir siyasi partiye üye olmadım asla devletle iş yapmaya çalışmadım sadece sosyal projelerde
yer aldım ve asla almadım alınmasına müsaade etmedim tam tersi verdim.

O açıdan Mehmet K ya katıldığın için değil ama "Cihan da ekmek kavgasından bir saf tumuş olabilir"
yazdığın için seni kınıyorum.

Çok saygısızca sana hiç yakışmadı şık durmadı Ali konuka'nın yanında yazık üzüldüm farklı tanımıştım seni.