1

Konu: Uzak bağlantı

Benim sorum uzaktan bağlanan kullanıcının ip numarasını öğrenmek istiyorum
bunu nasıl yaparım.

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

2

Re: Uzak bağlantı

Anladığım kadarıyla çok zor sorular soruyorum yada çok aptalca
bu noktadan sonra buradan soru sormak gereksiz oluyor.
herkeze teşekkürler

3

Windows uzmanı değilim.  Daha doğrusu "uzman değilim" ifadesi bile benim için fazla gelir.
Buna rağmen bu soruya cevap bulmam için tam 2 dak. vakit harcadım.

netstat -n | find ":3389" | find "ESTABLISHED"

Ya ben çok üstün zekalı birisiyim veya sen biraz tembelsin.
Üstün zekalı olmadığımı biliyorum.

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

4 Son düzenleyen, cihan1963 (08.07.2012 19:16:40)

Önce teşekkürler

biz bu konuyu timuçinle düşündük ben uzak bağlantı kullanmıyorum kullanmak için sordum
biri şifreyi bilse firmadan ayrılsa şifreyi  herhangi bir yerden sisteme girerse var olan bilgilere
ulaşabilir  yetkisi oranında işlem yapabilir amaç bunu öğrenip sorgulamak ve kayıtlı ip ler
dışında sisteme girişi izlemek.

timuçin de eğer ip alırsak o ip kayıtlı değilse sistemden mail adresi girdirir geçici şifre yollarız
böylece kişiden emin oluruz diye kurguladık  nasıl yapalım derken form'a da soralım dedik ve sordum.

burada sorun tembellik zeka değil amaç farklı  fikirleri almaktı biz yanlış düşünmüş olabilirdik
hiç şüphesiz çözümün çeşitli yolları olabilir ve zamanla çözülebilir.

kızdığım nokta burada siyaset ile  ilgili iki satır yazı yazsaydım kırk cevap gelirdi.

** amaç dışarıdan kullanmayı ip ile sınırlandırmamak

tekrar teşekkürler

5

Siyaset hayatin her noktasinda. Siyasetle ilgili yazdiginda kirk cevap gelmesi seni neden rahatsiz ediyor? Iktidarin nasil yiyici ve adaletsiz oldugunu hatirlatiyor diye mi yoksa o haramda senin de katkin oldugunu hatirlatiyor diye mi? Nolcak canim sen de muslumanlar yapinca mi mesele oluyor de gec, koy basini yastiga misil misil uyumaya devam et.
Aklima sen getirdin madem bil bakalim hangi muhterem zatin esi ozel hastanelerden %5 pay aliyor, 4 tane ilac firmasi var ve 1 temmuzdan itibaren doktorlar ilac adi yazamiyor ve sadece etken madde adi yazabiliyor, eczaneler de en ucuzunu vermek zorunda?
Ipucu rte.
Bir de soruyorlar nasil gemicik alabiliyor diye. tsssk, tssk.

6

Çetin, siyaset ile ortaya atığı cümle bence kuyumcu terazisi ile tartılmamalı. Sanırım daha çok öfkesini bir çerçeve içinde sunabilmek için kurduğu bir cümle; çünkü şu sıralar siyaset ile herhangi bir tartışma yok forum'da.
Ama peki, hazır Cihaz1963'ü dövüyorsak, benimde birkaç sopalık sözüm olacak:

06.07.2012 14:33 bir soru soruyor.
28 saat içinde kimse o soruya yönelik cevap vermiyor. Ya bilen yok, ya bilenler tatilde, ya o gün foruma girmemiş ... veya neyse artık.
Ve bu 28 saat içinde kimse cevap vermedi diye, Cihan Bey şu meşhur kaprisli opera sanatcılar gibi küsüyor. Tepkisini biraz 19. yüzyılda yaygın olan elindeki eldiveni çıkartıp karşındaki kişinin yüzüne çarma yöntemine benzettim.
Ben onun bu davranışına sinirlendim. Sanki bizim burdaki göreveimiz nöbetleşerek Cihan Beyin sorularını cevaplamak.

Nedenmi soruyu cevapladım? Çözümü bulmakla zorlanmış olsaydım kesin burda o cevabı yazmazdım. Ama benim gibi bir Windows özürlüsü 2 dak.  bu cevabı bulabiliyorsa ... bilmem, cevabı yazarken, sanki bende elimdeki eldiveni çıkartmış ve onun yüzüne vurmuş gibi hissetim kendimi.

Ve Cihan, "timuçinle" değil, "Timuçin ile".

Bir projenin bitmesi için 3 seçenek vardır: hızlı, ucuz, iyi. Bu seçeneklerden iki tanesini seçiniz.

7

Evet dostlar, ismimin geçtiğini gördüm, duydum. Bu amaçla uzun zaman sonra burada yazmak zorunda kaldım.
Sevgili dost Çetin, yazdıklarına katılmamak olası değil, istediğin kadar belirt. Beyni uyuşmuş bu milletin,  yazdıklarını görmek istemesi çok zor.
Umarım Cihan'lar artık bunun farkına varır da bilginin paylaşımının sadece farklı görüşlerden dolayı paylaşılmadığını düşünmezler.
Cihan'ın belirttiği konuda bir araştırma yapmadım sadece nasıl olabileceğini yogunlugumdan araştırmasını rica ettim. O' da böyle bir araştırma yolu seçmiş.

Mehmet, uyarına da teşekkür ederim.("timuçin" yerine "Timuçin")  Türkçe kıyımına son.

Sevgilerimle,

8

şunun şurasında lige 1 ay kaldı, biraz sabredin, aşağıda biraz oyalama:
---
Three women, all of whom were married to Microsoft executives, were having lunch and commiserating about their unsatisfying private lives.
The first woman said, "You know, my husband is in Sales & Marketing. All he does is talk about how good it's going to be when I get it."

The second woman said, "My husband is in Training & Technical Assistance. He just keeps trying to teach me how to do it myself."

The third woman sighed and said, "My husband is in Technical Support. All I ever hear from him is, 'Don't worry, it'll be up any minute ...'
---

VFP9 SP2

9

şaka bir yana eskilerden alttakini buldum:
bir de referans alınan siteyi incele çok şey var: http://vbnet.mvps.org/

Visual Fox Pro
*FUNCTION GetInternetIP

DECLARE INTEGER URLDownloadToFile IN urlmon.dll;
     INTEGER pCaller, STRING szURL,;
     STRING szFileName, INTEGER dwReserved,;
     INTEGER lpfnCB

LOCAL cRemoteURL, cLocalFile, nResult, cReturn
cRemoteURL = "http://vbnet.mvps.org/resources/tools/getpublicip.shtml"
cLocalFile = SYS(2023) + "\" + SYS(2015) + ".txt"
cReturn = "
"

*ThisForm.mesaj.Caption= "
IP alınıyor"
? "
IP alınıyor"

nResult = URLDownloadToFile(0, cRemoteURL, cLocalFile, 0,0)

IF nResult = 0
     *-- success, now lets load to string and parse results
     LOCAL cIPFile
     cIPFile = FILETOSTR(cLocalFile)

*-- should occur 2 times in the result, otherwise problem
     IF OCCURS("
'",cIPFile) = 2
          LOCAL nFirstSingleQuote,nLengthToPull
      nFirstSingleQuote = AT("
'",cIPFile)
      nLengthToPull = AT("
'",cIPFile,2) - nFirstSingleQuote - 1
      cReturn = SUBSTR(cIPFile,nFirstSingleQuote + 1,nLengthToPull)
      ? creturn
     ENDIF
ENDIF

IF FILE(cLocalFile)
     ERASE (cLocalFile)
ENDIF

RETU cReturn
VFP9 SP2

10 Son düzenleyen, cihan1963 (09.07.2012 23:53:11)

Evet söz benden açılmışken ;

Önce sevgili Mehmet (M) biraz heyecanlı yazıyorum yazdıklarımı kurgulayamıyor olabilirim ama sonuç olarak sizler
ne demek istediğimi anlıyorsunuz o açıdan sorun yok beni bu konuda mazur göreceğinize inanıyorum.

*** ben formda 2-3 sorudan fazla sormamışımdır bugüne kadar o açıdan kimseye nöbetçi danışmanlık yaptırmıyor
yada o açıdan bakmıyorum.

*** genelde sorularımdan rahatsız olacaksa kişiler aşağıdaki gibidir. ( MSN den sorduğum yada telefonla taciz ettiğimden dolayı )

1- Çetin hoca
      2- Timuçin
      3- Soykan
      4- Konuralp di.

Evet haklısın bazen küsüyorum benim tepkim doğru yada yanlış ama ben burada koca insanların ne hakaretlerine şahit oldum.
küsmek gibi tepkim en azından hakaret içermiyor gayet sakin seviyeli bu bir kusurudur  olabilir.

19 yüzyıla gelince o zamanı içimde taşımam benim için ayrıcalık hayatta kimseyi kavgaya davet etmediğim gibi hakarette etmem.

Sevgi ve saygıyla ;

11

Sevgili Çetin hoca ;

Düşüncenin özgürlüğü kimsenin ipoteği altında olmamasıdır.
Sevgili dost diye cümleler kurup kendi fikir birliklerini yayanlara da katılmıyorum
katılmadım'da  size göre ben yanlışım ama sizin görüşlerinize göre'de ülkenin 2000
yıllarında geldiği nokta ortada
bunu tartışmayacağım şu şuna ortakmış bu buna bilmem neymiş yalan veya değil
onu savunacak kişide ben değilim itham ediyorsanız belgeleriyle vergi beyanlarıyla
ispat etmelisiniz dedikoduyla dönmüyor bu çark ha özür dilerim bu ülkede dönüyor
kaldı ki bunu yapmışsa yapıyorsa yazıklar olsun onlara.

ben verdiğim oydan pişman değilim çokta doğru yaptığıma inanıyorum sizin bu zaman kadar
neye oy verdiğinizi bilmiyorum bilsem de saygı duyarım hür iradenizin gereğini yapmışsınız.

benim tek üzüntüm asla görüşlerine katılmadığım bazı gazetecilerin ve yazarların silivri'de
tutulması büyüyen çocuklarını izleyememeleri hele çocuklarının annelerinin eşlerinin dramı
onlar dahada feci.

ve birde komedi İzmir büyük şehir belediye başkanının ucuz sütten mandalinadan
vs yargılanması ( gerçi sevinmek lazım ya oto yoldan köprüden alt yapıdan yargılansaydı )

bana yassı ada yargılamalarını çağrıştırıyor.

ve dahada büyük pişmanlığım Nur cemaatine olan hoş görüm.

Sonunda iş dönüyor dolanıyor Atatürk'e geliyor cahil millete padişah tabasına
neden demokratik Cumhuriyet neden sosyalist devlet değil.

neyse sor sor bitmez bizim konu benim dediğim gibi siyasete döndü.
sorarken ayırmamak lazım.

Sevgi saygıyla.

*** Amaç kimseye saygısızlık yapmak ve kimseyi kırmak değil gizli mana içermiyor
     yanlış anlamaya sebebiyet veriyorsam  Özür dilerim.

12

Adım gecti cevap hakkı doğdu;

1-ben hayatimi iyilik yaparak gecirmeye ve bir o kadarda sıkıntı ile gecirmeye alistim /* moda deyimle enayiyim bedavadan bilgimi surekli paylasiyorum (hem de her ortamda blog-twitter-forumlar vs) ve bunu paraya cevirmeyi hala beceremedim,hep kullanilmaya calisildim kimi akli evvellerce onlar oyle sandilar devam ediyorlar ve bunu bile bile hala surduruyorum  (demekki akillanmaya hala niyetim yok!) */

2-ben bana soru sorulmasindan rahatsiz olmam ama /* daha oncede konusu gecmisti */ en ufak bir arastirma zahmetine girmeyip soran yada ornek varmi aliskanligina tepkim olmustur , madem burada belli birikimi olan insanlariz en azindan birbirimizden bir sey isterken "ya soyle yaptim olmadi boyle denedim olmadi" gibi ornekler le girersek herkes fikrini soyler ama.. sal cayira bekle cevabi olmaz en azindan nerde tikandigini belirtmeli soran kisi .....

3-evet siyaset hayatin her noktasinda ve ben artik bu ülkeye ait umutlarini yitiren insanlardanim uzulerek...once cocuklarim ve sonra kendim artik buradan gitmek istiyorum...omrumde ne kadar zaman kaldi ise artik insanlarin dusuncelerinden dolayi yargilanmadigi,dinlisi dinsizi herkesin birbirine saygi duydugu /*hatta umursamadigi*/ , kac cocuk yapacagina sadece kendisinin karar verecegi,dusunmekten korkmadigi ve utanmadigi ve en onemlisi insan olarak deger gordugu bir ülkede yasamak istiyorum....bu ulkenin bizim ulkemiz olmasi umudumdu ama artık degil .....

artık buralarda da yazmam sanırım dusuncenin,birikimin,emegin saygi gormedigi bir yerde kurek cekmek istemiyorum en azindan bugune kadar ki enayiliklerimden ders alarak...

http://www.soykansoft.com/images/twitter.jpghttp://www.soykansoft.com/images/wp.jpg

13 Son düzenleyen, cihan1963 (10.07.2012 08:56:06)

Günaydın Soykan ;

Benim isim vermemden rahatsız olmuşsun seni enayi yerine koyduğuma inanıyorsun ve
belliki samimiyeti görmemiş hissetmemişsin ve beni seni sömürmüş insan olarak lanse
etmişsin bundan sonra hiç bir şey ne burada sorarım nede sana sorarım

Bu arada biz yaptığımız iyilikleri kimseye yazdırmıyor yazmıyoruz da ben senin ismini verdim
ben genelde bu arkadaşlarımı taciz ediyorum onları rahatsız ediyorum anlamında samimiyet
lerinize güvendiğim için ama senin konuyu getirdiğin nokta çok saygısızca oldu yazık
selamı sabahı kesme noktasına getirdin.

Teşekkürler ;

Sevgi saygıyla ;

14

Bir ben eksiktim diyerek soze gireyim smile

Eskilerin bir sozu vardir "surekli iyilik yaparsan gorev sayarlar". Soykan sanirim senin ve senin gibi bilgilerini karsilik beklemeden paylasan kisilerin karsilastigi durum budur. Bu ozveriyi her zaman bekliyor insan smile  Ama dogrusu senin yaptigindir elbet. En azindan bu formun bana katkisi saymakla bitmez. Tekrar bilgilerini paylasan arkadaslara tesekkur ederim.

Sanirim Cihan arkadasimiz, nazinin gectigini dusunerek biraz sitemkar bir yazi yazmis ve gerekcelerini de aciklamis. Gerekcelerine ve sitemkar yazisina katilmasamda aciklik getirme cabasinin dosthane bir yaklasim oldugu acik.

Ne diyelim dostlar arasinda olur boyle seyler. Benim de cevap alamadigim sorular oldu hatta firca bile yedim git kardes su bolume bak diye smile Bu fircalarin hakli fircalardir. Alinganlik yapmaya gerek yoktur.  Bize yapilan elestiriler aslinda en buyuk dostlarimizdir.  Eksiklerimizi gormemizi saglar. "Antagonist en buyuk dostunuzdur" der bir yazar.

Velhasil kelam, yine siz siz olun iyilik yapmaya devam edin, denize atin... varsin gorev saysinlar.

Dostlukla kalin..

15

Bu arada Konuka Teşekkür ederim.

16

Sevgili Cihan ,
selamı sabahi kesme noktasi gelen birsey yok ismim gecerek yazdigin bir konu senin tarafindan acilmis olmasi dogal olarak seni hedef alarak gelismis oldu ama amacim seni kirmak rencide etmek degil elbet asla!

Evet dedigin gibi belirli bir samimiyet olmazsa yerin geldiginde oturup yiyip icmez,takildigimizda telefonla sormayiz birbirimize konu o degildi ne anlatmak istedigimi AydınUfuk daha iyi anlatmis kendisinede tesekkur ediyorum.

ben 1.ci bolumde kisisel ozelestirimi yaptim yani bu isi yapiyorum ama ticari anlamda basarili degilim zaman zaman birakip baska birseylerlemi ugrassam diye cok dusunuyorum ayrica bu bolumdeki serzenisim yasadigim yerde zaman zaman beraber is yaptigimiz bir arkadasin tutumuyla alakali idi /* kullanildim-kullanilmaya calisildim derken*/ kabak sana patladi sicak bir gunun sabaha karsi saatlerinde sad

2.bolumu zaten AydınUfuk benden iyi tarif etmis smile

3.bolum asil benim vurgulamak istedigimdi yani ulke olarak geldigimiz nokta sad ve oda ruh halime yansiyor maalesef sad

farkından olmadan kırdıgım kimse varsada ozur dilerim ayrica,
sevgiler.

tabi cumleyi bitirirken sectigim kelime uygun olmamis evet kabul sad bunun icin affola smile

http://www.soykansoft.com/images/twitter.jpghttp://www.soykansoft.com/images/wp.jpg

17

Seviyorum sizleri yaw,
Cumartesi aksamı gelin bulusalım mekanda. Uğur kardeş hazırlıklara başlarmısın?
İyi ki varsınız.

18

"benim tek üzüntüm asla görüşlerine katılmadığım bazı gazetecilerin ve yazarların silivri'de
tutulması büyüyen çocuklarını izleyememeleri hele çocuklarının annelerinin eşlerinin dramı
onlar dahada feci.

ve birde komedi İzmir büyük şehir belediye başkanının ucuz sütten mandalinadan
vs yargılanması ( gerçi sevinmek lazım ya oto yoldan köprüden alt yapıdan yargılansaydı )

bana yassı ada yargılamalarını çağrıştırıyor.

ve dahada büyük pişmanlığım Nur cemaatine olan hoş görüm.

Sonunda iş dönüyor dolanıyor Atatürk'e geliyor cahil millete padişah tabasına
neden demokratik Cumhuriyet neden sosyalist devlet değil."

Cihan ilk defa kendinle çelişmen beni mutlu etti.

Hem verdiğim oy dan pişman değilim diyorsun. Hemde yukarıdaki cümleleri üretiyorsun.

Helal valla doğru yolu bulacaksın sanırım. Ha gayret.

Sorgulama sadece SELECT cümlecikleriyle olmuyor.

19

Enteresan Timuçin ;
   karşı tarafa yakın'ise fikirler kendinle çelişiyor'sun uzaksa fikri değersizsin smile)))
ben diyorum'ki şunu iyi yaptı bunu kötü yaptı bu doğru bu değil diye eleştirmek
veya övmek lazım bu kim olursa olsun.

neden karşı fikirde icraatta ise kökten tukaka  bizdense oh harika anlayamıyorum
ben doğruysa doğru derim yanlış ise yanlış.

gelelim hastane ortaklığına yemin ederim doğru ise bir daha hayatım boyunca
oy vermem sadece belgeli doğruluk olsun yeterli.
( internette dolaşanlar değil Danone kendi hakkında dedikodu dolaştıranları buldu hepsi inkar yolunda )

Artık gruplaşma zamanı değil benden senden zamanı değil birlik zamanı.

20

Yemin etme daha once de bana etmemis miydin? Ama bu da dedikodu:)

21

smile

22

Cihan, GEMİCİK bir belge değilmidir ?, bunların gerçekleşmesi için.

23

Bunun adı altın makas derler ( Çetin ve Timuçin )

alınan geminin fiyatına bakmak lazım o gemi fiyatına daireler var
insanların ailelerinin birikimleri vs ile yaptıkları işe saygı duymalı ve
aile bu kadar çabuk ve basit rencide edilmemeli bu belden aşağı
vurmak olur  o açıdan ben size katılamıyorum eğer sabah gazetesinin
alış anlaşması kredi deseydiniz bir yere kadar katılabilirdim doğan
gurubuna karşı yapılan operasyon gücü kırmaktı bence'de yapılması
gereken bir şeydi

çocuğu eğer devletle iş yapıyorsa o ayrı bir şey.

dediğim gibi biri çıkıp Cihan hırsız dese beni tanıyanların bile bir kısmının
tanımayanların'da ön düşüncesi olumsuz olur.

O yüzden belgeli olmalı hassas konular, bize dedikodu iftira yakışmaz aynı olay
site yöneten en dürüst insanın bile başına gelir ben bilirim söylenmese'de düşünülür
kaldı'ki söz konusu ülke idaresi.

Dikkat ettiğim bir konuda maşallah şu sitede yanımda yer alan bir kişi bile yok
ne demiş şair yalnızım dostlarım yalnızım yalnız bizede burda düşen bu yalnızlık.

UMARIM SİZ KALMAZSINIZ YALNIZ.

24

Sabit fikirlilere birsey anlatmak mumkun degil.

25

Cihan makası açtık. Geçebilirsin.
Unutma ki 25 yıldır yakınlarında olanları görmemek,anlamamak insanları yanlızlığa iter.
Senin rte var. Sende yanlızsan ayıptır.